Niech zmartwychwstały Chrystus
wypełni Was radością, spokojem
i  wiarą w dobro świata.
Życzenia spokojnych,
rodzinnych i spędzonych
w pięknej rodzinnej atmosferze
Świąt Wielkanocnych

życzą
Dyrekcja, grono pedagogiczne
     społeczność  szkolna Gimnazjum
im. Generała Kazimierza Tańskiego

KIERMASZ WIELKANOCY

W Niedzielę Palmową tradycyjnie już odbył się na chmielnickim rynku Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie Gimnazjum im. gen. Tańskiego ostatni raz mieli szansę zaprezentować swoje zdolności i umiejętności plastyczne. Na straganach można było kupić przepiękne wielkanocne pisanki, wykonane przeróżnymi technikami. Były więc jajka owinięte satynową wstążką, jajka w koronkowych koszyczkach, a także przyozdobione spektakularną metodą decoupage’u. Jednak uczniowie odwiedzającym kiermasz oferowali nie tylko tradycyjne pisanki. Także stroiki świąteczne, w wiosennych soczystych barwach, a także drobne przedmioty nawiązujące do symboliki Świąt, np. baranki czy zajączki. Pogoda dopisała, dopisali także mieszkańcy Chmielnika oraz goście, którzy licznie odwiedzili kiermasz. Nad całością przedsięwzięcia czuwała nauczycielka plastyki, Marzena Zatorska.

EGZAMINY NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

.

PRZEDŚWIĄTECZNE
WIZYTY WOLONTARIUSZY

Okres Wielkiego Postu to czas  refleksji nad cierpieniem i przemijaniem. W dniu 5 kwietnia 2019r. wolontariusze z Gimnazjum im. gen. K. Tańskiego w Chmielniku i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrkowicach odwiedzili Dom Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy by wraz z mieszkańcami oraz pracownikami spędzić czas na wspólnej modlitwie i rozważaniu Męki Pańskiej .
Po nabożeństwie przyszedł czas na życzenia świąteczne, wręczenie stroików i słodkości.
Następnie wolontariusze udali się z życzeniami do Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Chmielniku.

ODWOZY W DNIACH 10,11 kwietnia 2019

1.  Chmielnik,  Śladków Mały, Chmielnik - godz. 1300  p. Juszczak M.
  2. Chmielnik,  Przededworze, Jasień, Holendry, Chmielnik - godz. 1310  p. Juszczak M.
  3. Chmielnik,  Ciecierze, Szyszczyce, Kotlice, Suskrajowice, Bugaj, Kostera, Borzykowa - godz. 1305  p. Stępień A.
  4. Chmielnik,  Lubania,  Łagiewniki, Zrecze Duże, Zrecze Chałupczańskie, Zrecze Małe, Chmielnik - godz. 1315  p. Paluch I.
  5. Chmielnik,  Suchowola, Ługi, Suchowola Kolonia, Chmielnik - godz. 1300  p. Furman K.
  6. Celiny, Piotrkowice, Grabowiec, Suliszów, Chmielnik - godz. 1315  p. Paździoch M. (rano 7 30 z Chmielnika)
  7. Chmielnik,  Śladków Duży, Chomentówek, Sędziejowice, Chmielnik - godz. 1315  p. Korczyńska I.

Dowozy w dniach 10- 12 kwietnia  jak przez cały rok