ODWOZY
22  czerwca  2018r.

Chmielnik, Śladków Mały, Chmielnik – godz. 11.40   p.Majewska I.

Chmielnik, Przededworze, Jasień, Holendry, Sędziejowice,  Chomentówek,
Śladków  Duży, Chmielnik - godz. 11.55    Korczyńska I.

Chmielnik, Ciecierze, Szyszczyce, Kotlice, Suskrajowice, Bugaj, Kostera, Borzykowa - godz. 12.10    Stępień A.

Chmielnik, Lubania, Łagiewniki, Zrecze Duże, Zrecze Chałupczańskie, Zrecze Małe, Chmielnik - godz. 11.40  Sadowska A.

Chmielnik, Suchowola, Ługi, Suchowola Kolonia, Celiny, Chmielnik -11.40 Furman K.

Chmielnik, Celiny, Piotrkowice, Grabowiec, Suliszów,

Chmielnik- godz. 11.30 A. Chojnecka-Kobus /gimnazjum/

Chmielnik, Dezyderów, Chmielnik- 12.35 I. Paluch

DOWOZY KURSY ŁĄCZONE:

Borzykowa, Kostera, Bugaj, Suskrajowice, Kotlice, Szyszczyce, Ciecierze, Chmielnik        - I KURS godz.7.15/ A. Stępień/

Sędziejowice,Chomentówek, Śladków Duży, Chmielnik-
- I KURS godz.7.15
/A. Kukla/

Pozostałe dowozy 22.06.2018r., tak jak przez cały rok.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
rozpocznie  się na sali gimnastycznej o godzinie 945

POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY WŁADYSŁAWOWO 2018!

To już siódma wymiana młodzieżowa!!

Tym razem odbywała się w dniach od 10.06.2018 do 17.06.2018 w pięknym nadmorskim miasteczku - Władysławowie.  Międzynarodowa wymiana młodzieży odbywała się ze szkołą Christiani Oberschule z niemieckiego miasta Luneburg, leżącego w  kraju związkowym Dolnej Saksonii.

W projekcie pn. "Muzyka i sport" młodzież realizowała swoje marzenia muzyczne i sportowe. W wyjątkowo urokliwym nadmorskim miejscu był czas na jazdę na rowerze, gry zespołowe, grę w piłkę oraz muzykowanie na instrumentach, taniec i chóralny śpiew.

Nasi uczniowie poznali kulturę, obyczaje niemieckie oraz udoskonalili znajomość i wymowę języka niemieckiego i angielskiego. Młodzież miło wspomina wspólnie spędzony czas z grupą niemiecką. Uzyskali umiejętność współpracy w grupie podczas zabaw integracyjnych oraz nawiązali nowe przyjaźnie.

Zapamiętamy ten wyjazd na długo, ponieważ był fantastycznym, nowym doświadczeniem.

EKONOMIA
MOJĄ PRZYSZŁOŚCIĄ!

Ekonomia moją przyszłością! Pod taką nazwą uczniowie realizowali projekt ekonomiczny współfinansowany przez Narodowy Bank Polski NBP. Celem projektu było:
- kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz kształtowanie u nich umiejętności korzystania z usług instytucji finansowych w celu zapobieżenia  w przyszłości wykluczeniu finansowemu,
- poznawanie roli i wartości pieniądza w obrocie gospodarczym,
- kształtowanie u gimnazjalistów z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania - uczenia się, umiejętności korzystania  z usług instytucji finansowych.W ramach realizacji przedsięwzięcia uczniowie kształtowali umiejętności z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekonomicznej, finansowej i bankowej, uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych m. in. do oddziałów NBP i innych placówek bankowych. W pierwszym etapie projektu wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Do etapu drugiego zakwalifikowało się ponad stu uczniów. Spośród tej grupy wyłoniła się grupa finałowa, która uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez animatorów i ekspertów Centrum Pieniądza w Warszawie. Finalnym działaniem projektowym był konkurs „Mistrz materiałów reklamowych”. 27 uczestników konkursu wykonało i zaprezentowało swoje reklamy w formie plakatu, prezentacji multimedialnej i filmu. Rozpoczęte w kwietniu działania znalazły swój finał 13 czerwca 2018 roku. W uroczystości podsumowującej przedsięwzięcie brali udział przedstawiciele NBP, władze Miasta i Gminy Chmielnik, rodzice, nauczyciele i uczniowie.Finaliści projektu „Ekonomia moja przyszłością” i zwycięzcy konkursu „Mistrz materiałów reklamowych” otrzymali atrakcyjne nagrody.

BAL GIMNAZJALNY 2018

14 czerwca w Chmielnickim Centrum Kultury, nasi wspaniali trzecioklasiści wzięli udział w balu gimnazjalnym, który stanowił uwieńczenie ich gimnazjalnej edukacji. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor powitaniem uczestników balu  i życzeniami wspaniałej zabawy. Następnie zabrzmiały młodzieżowe rytmy i nie trzeba było nikogo zachęcać do wyjścia na parkiet. Sala mieniła się od kolorów pięknych sukienek i eleganckich garniturów, udekorowana odlatującymi motylami przypominała o kończącym się okresie nauki. Trzy lata w murach gimnazjum to tak niewiele, a przecież pozostaną w pamięci na całe życie, podobnie jak ten czerwcowy bal .