GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

Ferie zimowe rozpoczynają się 12.02.2018 roku
i trwają do 23.02.2018 roku.

 

 Życzymy wszystkim ciekawego i bezpiecznego wypoczynku.

 

 

 

 

 

 

SZKOLNE WALENTYNKI

 

 

        „Miłość wisi w powietrzu”. Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski i Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali szkolne walentynki. Z racji tego, że 14 lutego w tym roku wypada  w czasie ferii zimowych, św. Walenty przybył do gimnazjum z miłością we czwartek - 8 lutego. Było bardzo słodko i kolorowo. W klimat miłosny wprowadziła nas poranna poczta walentynkowa, a smakowite wypieki i przepyszne pączki, które można było zakupić na przygotowanym stoisku, wprowadziły nastrój kawiarnianych rozmów. Wszystkiego dopełniły lizaki w kształcie serca  i wylosowane sentencje miłosne, wywołujące falę uśmiechów na naszych twarzach. Walentynkowa akcja   miała charakter dobroczynny i przyniosła wszystkim poczucie satysfakcji z ofiarowanej pomocy potrzebującym.

 

 

 

 

 

 

 

 

POZDROWIENIA

Z MURZASIHLE

        

Pozdrawiamy z bardzo zaśnieżonego Murzasichle...

 

W tym roku pogoda nam szczególnie dopisała...

 Tym bardziej cieszą nas zjazdy na naturalnym śnieżnym puchu w słoneczku :)

 Postaramy się przywieść do Chmielnika trochę tej śnieżnej pogody.
A tymczasem pozdrawiamy Nauczycieli, Pracowników i Uczniów...

 

                                              Uczestnicy Białej Szkoły...

 

 FOTKI

 

 

 

 

 

DBAMY O PRZYRODĘ

 

 

          30 stycznia 2018r., uczniowie klasy 2e i 3e uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym  przeprowadzonym przez pracowników Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, pt. "Formy ochrony przyrody na terenie Ponidzia".

Celem prelekcji było:
Upowszechnianie wiedzy o konieczności zachowania i racjonalnego wykorzystania zasobów przyrodniczych, zapoznanie z rolą i funkcją obszarów szczególnie chronionych, zapoznanie się z walorami przyrodniczymi, kulturowymi, historycznymi i krajobrazowymi najbliższej okolicy i regionu oraz kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody.