Z okazji
dużo zdrowia,
energii, wytrwałości,
cierpliwości i sukcesów
w życiu osobistym i zawodowym

Światowy Dzień Nauczyciela upamiętnia podpisanie w 1966 roku "Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela",
które opracowało UNESCO wraz z Międzynarodową Organizacją Pracy.
Obchody mają podkreślić rolę nauczycieli, w zapewnieniu wyższej jakości edukacji.

DZIEŃ  CHŁOPAKA

Jak co roku żeńska część społeczności naszej szkoły pamiętała o obchodzonym 30 września Dniu chłopaka.  Z tej okazji dziewczęta złożyły swym kolegom życzenia obdarowując ich przy tym drobnymi upominkami. Przygotowały miłe niespodzianki, które wywoływały uśmiech  na ich twarzach.   SU przygotował słodki poczęstunek.

WYCIECZKA
DO OŚWIĘCIMIA

Dnia 28.09.2018 r. uczniowie gimnazjum pod opieką nauczycieli Pani  Bogusławy Skowery i Pani Renaty Chlebowskiej - Buczak udali się na wycieczkę do Oświęcimia. Wyjazd ten miał na celu przybliżenie młodzieży historii niemieckiego zespołu obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Opiekunowie chcieli również uwrażliwić młodych na okrucieństwo wojny i uzmysłowić im, czym był holokaust. Trzecioklasiści udali się  pod Ścianę Śmierci, gdzie minutą ciszy  uczcili pamięć zamordowanych  kilkunastu tysięcy ofiar. Na długo w ich pamięci pozostanie obraz miejsc, w których masowo ginęli niewinni ludzie. Aby zrozumieć bezkres  ich cierpienia, związanego z utratą wolności i poczucia bezpieczeństwa, odwiedziliśmy Krakowski Kazimierz, gdzie wąskie uliczki i stare  kamienice pamiętają mieszkańców tamtego okresu.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ
GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej też okazji w poniedziałkowe popołudnie uczniowie naszej szkoły, chcąc podkreślić wpływ czytelnictwa na rozwój człowieka, dołączyli do ogólnopolskiej akcji. Wspólnie odczytali fragmenty książki Juliusza Verna „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

RZECZPOSPOLITA  ZDROWA

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w akcji pn. „Rzeczpospolita zdrowa”. W myśl zasady „W zdrowym ciele zdrowy duch” chcemy propagować wśród młodego pokolenia Polaków aktywne spędzanie wolnego czasu. Podejmowanie wysiłku fizycznego – poprzez ruch na świeżym powietrzu, uczestnictwo w zabawach, grach sportowych czy spacerach to gwarancja dobrego samopoczucia i zdrowia.  Każdy wysiłek trwający co najmniej 30 minut wpływa na nasze dobre samopoczucie, zadowolenie z siebie i pozytywne nastawienie do świata. Zróbmy to Razem! W roku „NIEPODLEGŁEJ” zachęcamy Was, aby poprzez aktywność fizyczną świadomie tworzyć zdrowe i zadowolone społeczeństwo Polaków.

Spotykamy się raz w tygodniu. Chętnych prosimy zgłoszenie się do Pani Iwony Olech -Urban