Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

Egzamin gimnazjalny

- część humanistyczna
- część matematyczno-przyrodnicza
- część z języka obcego nowożytnego

decyzja CKE

21.06.2019

Ferie letnie dla uczniów

22.06.2019 – 31.08.2019

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych

podane po uzgodnieniu

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO

"Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest"

Jan Paweł II

W tym ważnym wydarzeniu, przede wszystkim dla uczniów kończących dany typ szkoły, było to niezwykłe przeżycie. Były kwiaty, nagrody, życzenia, nie zabrakło łez. Towarzyszyli im w tym dniu zaproszeni goście wraz z burmistrzem Chmielnika.

Obecni byli  rodzice, nauczyciele, wychowawcy.

Zespół "Kamena" pożegnał absolwentów tańcem przygotowanym na tę okoliczność .

Życzymy uczniom udanych i bezpiecznych wakacji,

absolwentom sukcesów na dalszym etapie edukacji,

nauczycielom i pracownikom szkół wakacyjnego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu.

POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY WŁADYSŁAWOWO 2018!

To już siódma wymiana młodzieżowa!!

Tym razem odbywała się w dniach od 10.06.2018 do 17.06.2018 w pięknym nadmorskim miasteczku - Władysławowie.  Międzynarodowa wymiana młodzieży odbywała się ze szkołą Christiani Oberschule z niemieckiego miasta Luneburg, leżącego w  kraju związkowym Dolnej Saksonii.

W projekcie pn. "Muzyka i sport" młodzież realizowała swoje marzenia muzyczne i sportowe. W wyjątkowo urokliwym nadmorskim miejscu był czas na jazdę na rowerze, gry zespołowe, grę w piłkę oraz muzykowanie na instrumentach, taniec i chóralny śpiew.

Projekt był dofinansowany przez PNWM.

Nasi uczniowie poznali kulturę, obyczaje niemieckie oraz udoskonalili znajomość i wymowę języka niemieckiego i angielskiego. Młodzież miło wspomina wspólnie spędzony czas z grupą niemiecką. Uzyskali umiejętność współpracy w grupie podczas zabaw integracyjnych oraz nawiązali nowe przyjaźnie.

Zapamiętamy ten wyjazd na długo, ponieważ był fantastycznym, nowym doświadczeniem.

KAMENA PODCZAS
FESTIWALU DNI KULTUR

Od piętnastu lat trzeci weekend czerwca to szczególny czas dla Zespołu Tanecznego „Kamena”. Podczas trwającego wówczas Festiwalu Dni Kultur dziewczęta prezentują przed zgromadzoną publicznością swoje umiejętności taneczne. W tym roku w sobotnie popołudnie na scenie przy ul. Wspólnej widzowie zostali wprowadzeni w świat dawnych sztetli dynamicznym i ekspresyjnym, przyciągającym wzrok tańcem inspirowanym muzyką żydowską. W drugim dniu Festiwalu poświęconym kulturze polskiej nastąpiła zmiana „klimatu” muzycznego. „Kamena” prezentowała się publiczności  w układach do polskich utworów muzycznych takich jak:  „Wariatka tańczy” Maryli Rodowicz, „Cisza” Budki Suflera, „Kawałek do tańca” grupy Poparzeni Kawą Trzy oraz w Piosence drewnianych lalek. Z wdziękiem, lekkością i młodzieńczą ekspresją dziewczęta z Kameny zajęły uwagę zebranych widzów na chmielnickim Rynku widzów.

EKONOMIA
MOJĄ PRZYSZŁOŚCIĄ!

Ekonomia moją przyszłością! Pod taką nazwą uczniowie realizowali projekt ekonomiczny współfinansowany przez Narodowy Bank Polski NBP. Celem projektu było:
- kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz kształtowanie u nich umiejętności korzystania z usług instytucji finansowych w celu zapobieżenia  w przyszłości wykluczeniu finansowemu,
- poznawanie roli i wartości pieniądza w obrocie gospodarczym,
- kształtowanie u gimnazjalistów z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania - uczenia się, umiejętności korzystania  z usług instytucji finansowych.W ramach realizacji przedsięwzięcia uczniowie kształtowali umiejętności z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekonomicznej, finansowej i bankowej, uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych m. in. do oddziałów NBP i innych placówek bankowych. W pierwszym etapie projektu wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Do etapu drugiego zakwalifikowało się ponad stu uczniów. Spośród tej grupy wyłoniła się grupa finałowa, która uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez animatorów i ekspertów Centrum Pieniądza w Warszawie. Finalnym działaniem projektowym był konkurs „Mistrz materiałów reklamowych”. 27 uczestników konkursu wykonało i zaprezentowało swoje reklamy w formie plakatu, prezentacji multimedialnej i filmu. Rozpoczęte w kwietniu działania znalazły swój finał 13 czerwca 2018 roku. W uroczystości podsumowującej przedsięwzięcie brali udział przedstawiciele NBP, władze Miasta i Gminy Chmielnik, rodzice, nauczyciele i uczniowie.Finaliści projektu „Ekonomia moja przyszłością” i zwycięzcy konkursu „Mistrz materiałów reklamowych” otrzymali atrakcyjne nagrody.