SZLACHETNA PACZKA
W NASZYM GIMNAZJUM

Okres Świąt Bożego Narodzenia do szczególny czas, w którym pamiętamy o potrzebujących. Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie przeszli obojętnie obok ludzi będących w potrzebie. Organizując pomoc, włączyli się w ogólnopolski projekt społeczny pn. SZLACHETNA PACZKA "Lubię ludzi".  Nasze gimnazjum objęło opieką czteroosobową rodzinę dotkniętą przez los, walczącą o swoją przyszłość.
Chociaż jest nas mało, zebraliśmy 1100 zł. Przeznaczyliśmy je na zakup artykułów pierwszej potrzeby.
Całą akcję zakończyliśmy w niedzielne popołudnie, przekazując paczki wolontariuszce opiekującej się „naszą” rodziną, życząc Im radości, spokoju i szczęścia, by Bożonarodzeniowy wieczór dostarczył rodzinnego ciepła, miłości i niezapomnianych wzruszeń, a nadchodzący 2019 rok dodał energii do pokonywania codziennych trudności i nowych wyzwań.

MIKOŁAJKI
W NASZYM GIMNAZJUM

Niezależnie od wieku dzień 6 grudnia niesie ze sobą uśmiechy na twarzy każdego człowieka. Z niecierpliwością wyczekujemy wizyty Św. Mikołaja. Jak co roku dotarł On też do naszej szkoły.  Z pomocą naszych koleżanek  cała społeczność gimnazjalna została obdarowana słodkim Mikołajowym poczęstunkiem.

DOŁĄCZ DO GRONA
LUDZI Z WIELKIM SERCEM

W listopadzie Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do akcji zbiórki pieniędzy na budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci z nowotworami organizowane przez fundację „Z Serca Dla Serca”. Wolontariusze prowadzą zbiórkę w szkole oraz w środowisku lokalnym.
Zachęcamy wszystkich ludzi o dobrym sercu do wsparcia naszej akcji.

ŚWIATOWY DZIEŃ
ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.  We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.
            Przesłanie akcji było proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Spotkanie z rodzicami odbędzie się

21 listopada (środa) 2018 roku o godzinie 1630