GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

Pozdrowienia z  Tatr od uczestników Białej Szkoły

 

 

 

 

 

„Życie przemija, lecz pamięć pozostaje.”

 

 

         Składamy najserdeczniejsze podziękowania za udział w uroczystościach pogrzebowych żony i mamy Anny Kulpińskiej, za przygotowanie oprawy Mszy Świętej, wspólną modlitwę i złożone kondolencje.

         Praca w szkole była dla niej powołaniem, a szkoła drugim domem. Zawsze ważne były dla niej dobre relacje z koleżankami i kolegami z pracy oraz uczniami. Do końca wierzyła, że wróci do pracy i będzie mogła dalej realizować swoje plany zawodowe i życiowe.

         Dziękujemy za wspólnie z Wami spędzone z nią chwile,  za wsparcie w chorobie, dobre słowo i pamięć. Mając wokół siebie ludzi o tak ciepłych sercach, było jej łatwiej walczyć o zdrowie. Dziękujemy za liczne rozmowy telefoniczne, odwiedziny oraz modlitwę.

        Dziękujemy serdecznie także wszystkim tym, którzy nie mogąc uczestniczyć w pogrzebie, wspierali nas modlitwą.    

 

Pogrążeni w żałobie

mąż Jerzy, córka Katarzyna i syn Michał

 

 

 

 

 

         

 

    7 II 2019 r. po ciężkiej chorobie odeszła od nas  nasza koleżanka Anna Kulpińska– doświadczony pedagog, nauczyciel historii i wychowawca, inicjatorka wielu akcji charytatywnych w szkole, założycielka Szkolnego Klubu Wolontariatu, wieloletni opiekun Samorządu Uczniowskiego, prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Była wspaniałą koleżanką, oddanym pracownikiem, a przede wszystkim życzliwym, pełnym empatii człowiekiem. 

 

   Niech spoczywa w pokoju.

 

 

 

 

 Uroczystości pogrzebowe
odbędą się  9 II 2019r. o godz. 14.00
w Kaplicy Cmentarnej w Chmielniku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ  JUDAIZMU

 

 

            2019-01-16 przedstawiciele gimnazjum uczestniczyli jak co roku w Dniu Judaizmu w dawnej synagodze w Ośrodku Muzealnym Świętokrzyskim Sztetlu. Na tą uroczystość przybyli goście z różnych stron Polski i regionu - rabini, księża ewangeliccy i katoliccy oraz świeccy. Przybyli na uroczystość brali udział w debacie inspirowanej słowami przewodnimi Dnia: „Nie przychodzę, żeby zatracać” (Oz 11,9), dyskusji, w ramach paneli konferencyjnych i wydarzeń artystycznych towarzyszących obchodom. Artystycznym uzupełnieniem wydarzenia stała się wystawa plakatów „Homo Homini…” stanowiąca twórczą refleksję autora, dr. Marka Osmana, na temat relacji międzyludzkich. Prezentowano ostatnio wydaną książkę pt. „Nasi sąsiedzi – Żydzi. Z dziejów relacji polsko - żydowskich na Kielecczyźnie w XX wieku” która została wydana przez Instytut Pamięci Narodowej.
Ogłoszono również - jak co roku, VII już edycję konkursu dla szkół „Nasi sąsiedzi – Żydzi”. Konkurs ten od dwóch lat ma charakter ogólnopolski. Pani Agnieszka Dziarmaga zachęcała młodzież do uczestnictwa w konkursie, aby wykorzystać okazję rozmowy z ostatnimi żyjącymi świadkami historii.

 

 

 

 

 

 

Ferie zimowe rozpoczynają się 14.01.2019 roku

i trwają do 25.01.2019 roku.

 

 Życzymy wszystkim ciekawego i bezpiecznego wypoczynku.