GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

WAKACJE  Z  BOGIEM
W ZAWOI-PRZYSŁOP

 

 

       W dniach 27-30 czerwca 2016 r. odbył się wyjazd ministrantów i dziewcząt ze scholi z parafii w Piotrkowicach - uczniów naszego Gimnazjum oraz ZPO w Piotrkowicach - do Zawoi-Przysłop, koło Suchej Beskidzkiej. Cały wyjazd zaliczyć można do  bardzo udanych z uwagi na ilość miejsc, które  zwiedziliśmy i panującą  przyjazną atmosferę. W naszej pamięci pozostaną wszystkie atrakcje i wspaniałe osoby, które  poznaliśmy.

 

link do relacji filmowej:
http://www.loreto.pl/?s=wkrotce&id=80

 

 

 

 

 

 

KAMENA
w DPS Łagiewniki

               26 czerwca 2016r. w Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach odbył się coroczny Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”, na który zaproszony został Zespół Taneczny KAMENA. Dziewczęta uatrakcyjniły tę wspaniałą imprezę prezentując układy taneczne do utworu Sarsy „Naucz mnie” oraz muzyki z filmu Janosik.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z  WIZYTĄ
U  ŻOŁNIERZY

 

 

            23 czerwca grupa młodzieży gimnazjalnej odbyła wizytę w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych znajdującego się na Bukówce w Kielcach. Uczniowie zostali zapoznani z historią, tradycjami i symboliką jednostki wojskowej. Zwiedzili Salę Tradycji CPdMZ im. gen. broni Władysława Sikorskiego, w której umieszczone są plansze oraz tematycznie do plansz gabloty     z eksponatami poświęcone historii Centrum. Podczas pobytu na terenie garnizonu uczniowie zapoznali się z nowoczesnym wyposażeniem wojskowym, odbyli spotkanie z saperami podczas którego zostali pouczeni, jak należy postępować w przypadku natknięcia się na nieznany metalowy przedmiot.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UROCZYSTE  ZAKOŃCZENIE
ROKU  SZKOLNEGO 

 

 

  

             Z zachowaniem szkolnego ceremoniału gimnazjaliści w obecności zaproszonych Gości, Rodziców   i nauczycieli zakończyli rok szkolny 2015/2016. Dla wielu uczniów to szczególna radość, bowiem zakończyli go z wyróżnieniem. Głównym elementem uroczystości było pożegnanie uczniów klas trzecich, którzy z powagą i dostojeństwem przekazali sztandar młodszym koleżankom i kolegom. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne gimnazjum nagrodziło swoich wychowanków za wszelką działalność na rzecz szkoły i środowiska. Najlepszy absolwent szkoły – Dawid Janus – otrzymał również nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Chmielnik.
Rodzice wyróżniających się na polu dydaktycznym uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Podziękowania wręczono także Rodzicom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz szkoły.

 

     

 

 

 

 

 

 

 

DNI KULTUR

 


            W dniach 18 – 19 czerwca 2016r. w naszym mieście odbył się Festiwal „Dni Kultur”, podczas którego naszą szkołę reprezentował Zespół  Taneczny KAMENA . W piękne sobotnie popołudnie dziewczęta zawładnęły sceną na rynku prezentując się w tańcu inspirowanym muzyką żydowską. „Na kanwie polskich utworów muzycznych” to niedzielny blok Dni Kultur, w którym KAMENA  zaprezentowała układy choreograficzne do utworów Sarsy „Naucz mnie” oraz muzyki z filmu „Janosik” autorstwa Jerzego Matuszkiewicza.