GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

AKADEMIA PROGRAMOWANIA

  

W okresie od 25 października do 6 grudnia 2014 r.  nasi uczniowie brali   udział w projekcie 
Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji  pn. Akademia Programowania.


Projekt Akademia Programowania to przedsięwzięcie będące odpowiedzią na wyzwania stawiane uczniom i nauczycielom w zakresie stosowania nowoczesnych technologii informatycznych. Jego celem jest kształtowanie i rozwijanie zaawansowanych kompetencji cyfrowych wśród uczniów oraz wspieranie kadry (nauczycieli i instruktorów) uczącej programowania w aspekcie merytorycznym i technologicznym.Projekt realizowany był przez p. Danutę Stanek  na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach zadania Nowatorskie inicjatywy na rzecz rozwoju umiejętności programowania oraz budowania kapitału społecznego z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.


Akademia Programowania objęta została honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Pana Rafała Trzaskowskiego.

W naszej szkole Strefa Programowania ( jedna z trzech w woj. świętokrzyskim) obejmowała dziesięciu uczniów. Strefa to aktywny punkt, w którym realizowany był cykl sześciu sobotnich zajęć pozalekcyjnych, trwających 4 godziny lekcyjne.

Program  zajęć  zawierał naukę  języków programowania oraz rozwiązywania problemów algorytmicznych,  omówienie zadań, konsultacje, prezentację wzorcowych rozwiązań.