GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

OSTATNI  TAKI  BAL!

 

 

            Tradycją stało się już, że uczniowie trzecich klas, kończący gimnazjum, muszą nie tylko zdać egzamin, ale też pożegnać szkołę tanecznym krokiem. Tegoroczny Bal Gimnazjalny w Chmielniku nie różnił się niczym szczególnym od poprzednich, jednakże był niewątpliwie historyczny - został zorganizowany ostatni raz.

Wieczór, 30 maja br. był wyjątkowy dla uczniów klas trzecich Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego Chmielniku. Dziewczęta i chłopcy, ubrani w wieczorowe stroje, garnitury i eleganckie sukienki, doskonale się bawili na ostatnim w historii tej szkoły balu gimnazjalnym.

Przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i gimnazjalistów powitała Przewodnicząca Rady Rodziców – Aneta Barucha Wolska, a w dalszej części dyrektor Justyna Zamojska życzyła uczestnikom wspaniałej zabawy.

Następnie zabrzmiały młodzieżowe rytmy i nie trzeba było nikogo zachęcać do wyjścia na parkiet. Przy dźwiękach muzyki, którą serwował Kamil Kryczka zabawa trwała aż do północy. Apetyt i pragnienia młodzież mogła zaspokoić przy suto zastawionych i pięknie udekorowanych stołach. Tuż przed końcem balu brać szkolna zatańczyła belgijkę ze specjalną dedykacją dla rodziców, a w finale zabrzmiał utwór Elektrycznych Gitar „To już jest koniec”.

Bal symbolicznie zakończył naukę w ostatniej, trzeciej klasie chmielnickiego gimnazjum, które w wyniku reformy zostaje wygaszone. Dzięki temu na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jego organizatorami był Samorząd Uczniowski wraz z rodzicami gimnazjalistów, których działaniami wsparli nauczyciele Iwona Olech-Urban i Aneta Barucha Wolska.