GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

DNI  KULTUR

 

 

            W dniach 15 - 16 czerwca 2019 r. odbył się w Chmielniku  Festiwal Dni Kultur. W jego przygotowaniu miało udział również nasze gimnazjum. 16 czerwca na chmielnickim rynku prezentacje kulturalne rozpoczęły się od widowiskowego poloneza, przygotowanego przez pana Piotra Idzika. Gimnazjaliści przebrani w stroje z epoki napoleońskiej  zachwycili  widzów  wspaniałym i perfekcyjnie zaprezentowanym układem.  Następnie na scenę wyszły dziewczęta z grupy „Kamena” – absolwentki gimnazjum, które nadal współpracują ze swą opiekunką panią Iwoną Olech  Urban.  Jak zawsze, po swym występie, zebrały zasłużone brawa.

 W dalszej kolejności odbyła się prezentacja spektaklu słowno – muzycznego pt. „Meandry uczuć” przygotowanego przez nauczycieli: Annę Wagę, Małgorzatę Stachurską, Iwonę Olech Urban i Kamila Kryczkę.Program  inspirowany „Balladyną” J. Słowackiego wykorzystywał również taniec – trzy układy w wykonaniu zespołu „Kamena” oraz  piosenki m.in. „Laura i Filon”  z tekstem F. Karpińskiego,  „Kalina” według  T. Lenartowicza oraz „Niepewność” Marka Grechuty ze znanym tekstem A. Mickiewicza.    Częścią spektaklu stały się również wiersze o miłości polskich poetów.