GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 

KIERMASZ WIELKANOCY

 

 

              W Niedzielę Palmową tradycyjnie już odbył się na chmielnickim rynku Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie Gimnazjum im. gen. Tańskiego ostatni raz mieli szansę zaprezentować swoje zdolności i umiejętności plastyczne. Na straganach można było kupić przepiękne wielkanocne pisanki, wykonane przeróżnymi technikami. Były więc jajka owinięte satynową wstążką, jajka w koronkowych koszyczkach, a także przyozdobione spektakularną metodą decoupage’u. Jednak uczniowie odwiedzającym kiermasz oferowali nie tylko tradycyjne pisanki. Także stroiki świąteczne, w wiosennych soczystych barwach, a także drobne przedmioty nawiązujące do symboliki Świąt, np. baranki czy zajączki. Pogoda dopisała, dopisali także mieszkańcy Chmielnika oraz goście, którzy licznie odwiedzili kiermasz. Nad całością przedsięwzięcia czuwała nauczycielka plastyki, Marzena Zatorska.