GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

LEKCJE HISTORII
W OMPO  W KIELCACH

 

 

              03. 01 2019 r. młodzież naszego gimnazjum z kl. III c i e odwiedziła Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach - miejsce pamięci narodowej i edukacji.  Jest to miejsce gdzie  łatwiej jest otworzyć uczniów na wartości patriotyczne i intelektualne, przybliżać historię i jej konteksty, pobudzać do zmiany postaw. Uczniowie uczyli się analizowania i interpretowania różnorodnych materiałów źródłowych podczas lekcji historii - Polska droga do niepodległości 1918 r. w oparciu o kontakt z „żywą historią” (mapami, dokumentami, eksponatami), metodami aktywizującymi z uwzględnieniem form nauczania interaktywnego. Zajęcia edukacyjne odbyły się w nowoczesnej, multimedialnej przestrzeni ekspozycyjnej, która prezentowała dokonania naszych przodków – od powstania kościuszkowskiego po okres PRL.
Rozbudzone podczas tej wizyty w OMPiO zainteresowania historyczne pomogą w budowaniu postaw  patriotycznych i obywatelskich wśród uczniów.