GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

Z WIZYTĄ NA ZOLU

 

 

 

              16 grudnia 2016r. uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą udali się z wizytą do pacjentów oddziału ZOL Szpitala Powiatowego w Chmielniku. Młodzież odwiedziła osoby chore, często osamotnione, wymagające stałej opieki. Wielką radość i wzruszenie wzbudziły serdeczne życzenia od młodzieży i wykonane własnoręcznie przez uczniów stroiki świąteczne. Po szpitalnych salach grupę szkolną oprowadzała Pani kierownik oddziału – Iwona Francuz. Chorym w każdej ze szpitalnych sal uczniowie ofiarowali ozdobne świąteczne choinki. Młodzi ludzie mogli mieć satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku, ponieważ wizyta sprawiła, że pacjenci poczuli wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Gest uczniów gimnazjum mile zaskoczył Panią dyrektor szpitala Jolantę Rybczyk, która nie kryła swojego uznania dla inicjatywy.