GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

ZAKOŃCZENIE  AKCJI  PN. "ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA MAŁGOSI"

 

 

             Dnia 17.12.2013 r., Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum wraz z opiekunem oraz panią dyrektor Justyną Zamojską udał się do domu państwa Kłonickich w Lubani. Powodem tej niesamowitej wizyty była paczka mikołajkowa dla Małgosi. Ma ona 24 lata jest upośledzona w stopniu głębokim i jest to ostatni rok nauki w naszej szkole. Małgosia praktycznie nie mówi, nie porusza się, nie da się z  nią nawiązać kontaktu. Zajmuje się nią mama i aby pomóc jej w tym zajęciu, Samorząd przeprowadził wśród uczniów akcję do której przyłączyli się również nauczyciele. Dzięki nam wszystkim udało się sprawić Małgosi naprawdę niesamowity prezent gwiazdkowy. A było to między innymi: łóżko z barierką i przystosowanym materacem, magnetofon oraz płyty CD z piosenkami i bajkami dla dzieci, pluszaki, klocki i kolorowe ozdoby do pokoju, ciepły koc, przyrządy rehabilitacyjne.

 

 

 

               Po otrzymaniu prezentów, mama Małgosi nie potrafiła powstrzymać wzruszenia i łez radości, które wywołaliśmy ofiarując jej te rzeczy. My też byliśmy naprawdę poruszeni i wiedzieliśmy, że to co zrobiliśmy miało naprawdę sens. Chyba jeszcze nigdy w jednym pokoju nie było tyle szczęścia naraz.

 

 

 

Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do zakończenia tej akcji sukcesem.