GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

DZIEŃ  EUROPEJSKI  

 

 

 

             Drugiego czerwca  br. odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Tradycyjnie obchody objęły:
- konkurs wiedzy o Unii Europejskej, w którym najlepsi okazali się uczniowie: Filip Grabka, Karol Bielecki i Marcin Bracichowicz,
- spotkanie z pracownikiem biura europosła Czesława Siekierskiego, Panem Wiktorem Kamińskim, który zwycięzcom konkursu o UE wręczył upominki,
- prezentacje wybranych krajów Europy: Polski, Irlandii i Niemiec,
- ostatnim punktem programu była uroczysta Gala Rozdania Nagród. Wielu uczniów w bieżącym roku szkolnym osiągało sukcesy na szczeblu szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim krajowym i międzynarodowym. Najbardziej spektakularne osiągnięcia nagrodzone zostaną  podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Pozostali uczniowie  zostali w dniu dzisiejszym nagrodzeni książkami i dyplomami, które wręczyli opiekunowie, przygotowujący uczniów do konkursów.