GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

GIMNAZJALIŚCI
CZYTAJĄ DZIECIOM

 

 


           Dnia 27 października 2016r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły rozpoczęli cykl spotkań pod hasłem: „Gimnazjaliści czytają dzieciom”. Akcja ta ma na celu wprowadzenie najmłodszych w świat literatury oraz uczy umiejętności obcowania z nią. Codzienne czytanie dzieciom jest skuteczną , tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego , społecznego i moralnego. Buduje zasoby wewnętrzne dziecka: kompetencje emocjonalne i intelektualne.
Pierwsze spotkanie odbyło się z grupą dzieci 4 – 4,5 letnich uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Chmielniku. Dziewczęta: Klaudia Augustyn, Julia Wolna, Anna Złotnik i Maria Sekuła przedstawiły maluchom kilka wybranych przygód „Wróbelka Elemelka”  Hanny Łochockiej. Dzieci słuchały z przyjemnością historii dzikiego ptaszka, a potem zadawały wiele ciekawych pytań dotyczących tekstu. Jest to dowód, że uważnie i z zainteresowaniem śledziły treść bajeczki.
       Gratulujemy pomysłodawcom tej akcji i czekamy na jej kontynuację.