GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

W dobrych nastrojach wyjechaliśmy z Piotrkowic o godzinie 8.00, około 8.45 dotarliśmy do Bielin, skąd o 9.30 wyruszyliśmy trasą „Zbójecką” na Święty Krzyż. Dzięki miłemu przewodnikowi sprawnie – mimo lekkich opadów deszczu- przeszliśmy 9 kilometrów. Nad bezpieczeństwem uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej czuwały cztery nauczycielki: Barbara Rogala- Kupczewska, Teresa Majkowska, Justyna Siołek, Justyna Pakosińska- Gidel i ojciec Grzegorz Papciak, a także grupa rodziców uczestnicząca w pieszej wędrówce. Gdy dotarliśmy do celu, zwiedziliśmy klasztor, kto miał ochotę, obejrzał wieżę klasztorną, inni natomiast udali się na ciepłe posiłki, aby spróbować „klasztornych specjałów”, które przyciągały licznych pielgrzymów zapachem roznoszącym się na całą okolicę. Największe powodzenie miał klasztorny żurek i bigos, co można było zaobserwować po ogromnej kolejce (warto było poczekać…). Przed godziną 15.00 udaliśmy się na plac, na którym odbyła się msza święta, w czasie jej trwania zostaliśmy zmoczeni wrześniowym deszczem. Po mszy wszyscy pielgrzymi ruszyli do swych autobusów i udali się do domów. Mimo zmęczenia wszyscy z uśmiechem na twarzy obiecali, że spotkamy się za rok.