UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

"Szukajcie prawdy jasnego płomienia,
Szukajcie nowych nieodkrytych dróg..."

Pod takim hasłem - słowami zaczerpniętymi ze szkolnego hymnu - przebiegało ostatnie zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku. Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu tanecznego "Kamena"
     Jeszcze tylko wręczenie nagród uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym wygrali konkursy szkolne, gminne, powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie.
     Jeszcze tylko odczytanie nazwisk tych, którzy rzetelną pracą i wzorowym zachowaniem zasłużyli na świadectwa "z paskiem".
     Jeszcze tylko przedstawienie najlepszego absolwenta - Katarzyny Teteli, która uzyskała najwyższą średnią ocen i najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego.
    Jeszcze tylko pożegnanie sztandaru przez Dyrekcję, przedstawiciela Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.
    Jeszcze tylko pożegnania tych, którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę i kończą swoją przygodę z Gimnazjum.
    Jeszcze tylko podziękowanie i wręczenie pamiątkowego albumu tym, którzy zawsze wspierali nas  i byli nam życzliwi.
    Jeszcze tylko podziękowanie Pani Dyrektor za wspólną, piękną choć czasem wyboistą drogę.
    Jeszcze tylko ostatnia piosenka wykonana przez najbardziej uzdolnione wokalnie uczennice.
    Jeszcze tylko ostatni raz  tradycyjnie odtańczony przez gimnazjalistów  Polonez.
    Nasze ukochane Gimnazjum przechodzi do historii, pocieszać może jedynie fakt, że "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..."