GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

SUKCES NASZEJ
GIMNAZJALISTKI

 

 

            Katarzyna Tetela – uczennica klasy 3a odniosła wielki sukces, zostając jedną z piętnastu laureatów XVII Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki w roku szkolnym 2018/2019, którego organizatorem był Świętokrzyski Kurator Oświaty.
            Sukces to wynik zdolności uczennicy, wysiłku i ciężkiej pracy nawet w dni wolne od nauki. Jako laureatka Kasia została  zwolniona z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, uzyskując z niej jednocześnie maksymalną liczbę punktów. Ten zaszczytny tytuł otworzył jej drzwi do każdej szkoły, bowiem laureaci konkursów przedmiotowych są przyjmowani w pierwszej kolejności do wybranych przez siebie szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski.
             Uczennica jako jedyna reprezentowała Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku podczas uroczystej gali podsumowującej Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe, w której uczestniczyła razem z rodzicami i opiekunem -  panią Renatą Chlebowską – Buczak. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: senator RP Pan Krzysztof Słoń, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pani Renata Janik, Wicestarosta Powiatu Kieleckiego – Pan Tomasz Pleban oraz organizatorzy: Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik,  Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Pan Jacek Wołowiec, zastępca Dyrektora Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji – Pan Maciej Długosz, a także Wicedyrektorzy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Pani Elżbieta Dudek i Pan Krzysztof Łysak. Laureatom  wręczono dyplomy,  medale i słodkie serca piernikowe.

 

Gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów!