GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 

O ŚWIĘTACH MAJOWYCH
MŁODYCH POLAKÓW
ROZMOWY

 

 

              Wspomnienie ważnych rocznic związanych z dziejami naszego kraju i przypadających na miesiąc maj zgromadziły społeczność szkolną Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego i Gimnazjum im. Kazimierza Tańskiego na uroczystości, podczas której uczniowie powiedzieli o wartościach bliskich sercom Polaków, wartościach, które składają się na naszą świadomość narodową, ale również ponadnarodową. Zgromadzonym zostały zaprezentowane: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej a także wejście Polski do Unii Europejskiej i Dzień Zwycięstwa upamiętniający zakończenie II wojny światowej.
            Kulminacyjnym punktem uroczystości była celebracja rocznicy uchwalenia Konstytucji   3 maja w związku z obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uczniowie obu szkół przygotowali akademię pozwalającą się wsłuchać w głos przeszłości, która uczy rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.