GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

BIAŁA SZKOŁA 2019

 

 

                 Wzorem lat ubiegłych także w tym roku grupa 22 gimnazjalistów wzięła udział w 6-dniowym projekcie edukacyjnym Biała Szkoła 2019. Gościliśmy, starym zwyczajem, w Ośrodku Wczasowym Zbójnik w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego.  Głównym celem wyjazdu było nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Uczniowie pod opieka instruktorów narciarstwa zjazdowego odbywali każdego dnia zajęcia na stokach narciarskich o różnym stopniach trudności. Począwszy od stacji narciarskiej Murzasichle z wyciągiem orczykowym, poprzez Niedźwiadek w Bukowinie Tatrzańskiej, aż do najtrudniejszego stoku na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej z najnowocześniejszą w Polsce sześcioosobową koleją krzesełkową Porsche Design.  Uczniowie naszej szkoły odwiedzili również Tatrzański Park Narodowy w pięknej zimowej scenerii oraz świetnie się bawili w basenach termalnych w Chochołowie. Wyjazd zakończyliśmy góralskim ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Młodzież gimnazjalna spędziła tydzień czasu na świeżym powietrzu, co na pewno wpłynie pozytywnie na efektywną pracę przed czekającymi ich egzaminami.  Jako instruktorzy i opiekunowie naszych uczniów byliśmy bardzo dumni z postępów, jakie czynili każdego dnia na stoku, z ich zaangażowania i zapału do sportów zimowych.  Młodzież zachowywała się bardzo kulturalnie, taktownie, zawsze z uśmiechem i punktualnie chętna do proponowanych zajęć. Dla takich uczniów warto organizować wyjazdy edukacyjne….

Instruktorzy narciarstwa zjazdowego:
Justyna Zamojska
Sławomir Wrona