GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ

 

 

        W niedzielę, 16 grudnia na rynku w Chmielniku odbył się tradycyjny świąteczny kiermasz. Wśród uczestników oferujących do sprzedaży swoje rękodzieła byli także uczniowie naszego Gimnazjum. Stroiki, bombki, kompozycje bożonarodzeniowe, ozdobne kartki z życzeniami starannie przygotowane przez młodzież wywołały spore zainteresowanie wśród kupujących i oglądających. Cennym jest to, że tradycja wykonywania ozdób świątecznych jest kultywowana na lekcjach plastyki i w rodzinnym gronie, co staje się, pięknym przykładem naszej dbałości o dziedzictwo regionalne. Smutnym natomiast było, że z racji likwidacji Gimnazjum, jego uczniowie po raz ostatni brali udział w bożonarodzeniowym kiermaszu.