GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

CZYTAMY DZIECIOM

 

 

 

                 19 listopada b.r. rozpoczęliśmy tegoroczny cykl spotkań pn. „Gimnazjaliści czytają dzieciom”. Ta edycja akcji promującej głośne czytanie najmłodszym połączona jest z preorientacją zawodową. Ma ona celu wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień. Aby osiągnąć zamierzony cel, uczennice: Karolina Dąbrowska, Julia Wysocka i Patrycja Zychowicz, ubrane w strój pielęgniarek, zaopatrzone w podstawowe narzędzia ich pracy, odwiedziły oddziały zerówek w szkole podstawowej prezentując im historię pielęgniarki Zosi, bohaterki książki Ralfa Butschkowa pt. „Mam przyjaciółkę pielęgniarkę”.

Jak działa izba przyjęć? Co robią pielęgniarki i jakie są ich podstawowe narzędzia pracy? Dlaczego na sali operacyjnej musi być bezwzględnie czysto? I co to jest właściwie promieniowanie rentgenowskie? Na te i inne pytania najmłodsi uzyskali odpowiedzi, uczestnicząc w tym owocnym dla wszystkich spotkaniu.

                Akacja prowadzona jest obecnie w oddziałach 1 - 3 szkoły podstawowej.