GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

WYCIECZKA
DO OŚWIĘCIMIA

 

 

         Dnia 28.09.2018 r. uczniowie gimnazjum pod opieką nauczycieli Pani  Bogusławy Skowery i Pani Renaty Chlebowskiej - Buczak udali się na wycieczkę do Oświęcimia. Wyjazd ten miał na celu przybliżenie młodzieży historii niemieckiego zespołu obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Opiekunowie chcieli również uwrażliwić młodych na okrucieństwo wojny i uzmysłowić im, czym był holokaust. Trzecioklasiści udali się  pod Ścianę Śmierci, gdzie minutą ciszy  uczcili pamięć zamordowanych  kilkunastu tysięcy ofiar. Na długo w ich pamięci pozostanie obraz miejsc, w których masowo ginęli niewinni ludzie. Aby zrozumieć bezkres  ich cierpienia, związanego z utratą wolności i poczucia bezpieczeństwa, odwiedziliśmy Krakowski Kazimierz, gdzie wąskie uliczki i stare  kamienice pamiętają mieszkańców tamtego okresu.