GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

KAMENA PODCZAS
FESTIWALU DNI KULTUR

 

 

            Od piętnastu lat trzeci weekend czerwca to szczególny czas dla Zespołu Tanecznego „Kamena”. Podczas trwającego wówczas Festiwalu Dni Kultur dziewczęta prezentują przed zgromadzoną publicznością swoje umiejętności taneczne. W tym roku w sobotnie popołudnie na scenie przy ul. Wspólnej widzowie zostali wprowadzeni w świat dawnych sztetli dynamicznym i ekspresyjnym, przyciągającym wzrok tańcem inspirowanym muzyką żydowską. W drugim dniu Festiwalu poświęconym kulturze polskiej nastąpiła zmiana „klimatu” muzycznego. „Kamena” prezentowała się publiczności  w układach do polskich utworów muzycznych takich jak:  „Wariatka tańczy” Maryli Rodowicz, „Cisza” Budki Suflera, „Kawałek do tańca” grupy Poparzeni Kawą Trzy oraz w Piosence drewnianych lalek. Z wdziękiem, lekkością i młodzieńczą ekspresją dziewczęta z Kameny zajęły uwagę zebranych widzów na chmielnickim Rynku widzów.