EKONOMIA
MOJĄ PRZYSZŁOŚCIĄ!

Ekonomia moją przyszłością! Pod taką nazwą uczniowie realizowali projekt ekonomiczny współfinansowany przez Narodowy Bank Polski NBP. Celem projektu było:
- kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz kształtowanie u nich umiejętności korzystania z usług instytucji finansowych w celu zapobieżenia  w przyszłości wykluczeniu finansowemu,
- poznawanie roli i wartości pieniądza w obrocie gospodarczym,
- kształtowanie u gimnazjalistów z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania - uczenia się, umiejętności korzystania  z usług instytucji finansowych.W ramach realizacji przedsięwzięcia uczniowie kształtowali umiejętności z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekonomicznej, finansowej i bankowej, uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych m. in. do oddziałów NBP i innych placówek bankowych. W pierwszym etapie projektu wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Do etapu drugiego zakwalifikowało się ponad stu uczniów. Spośród tej grupy wyłoniła się grupa finałowa, która uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez animatorów i ekspertów Centrum Pieniądza w Warszawie. Finalnym działaniem projektowym był konkurs „Mistrz materiałów reklamowych”. 27 uczestników konkursu wykonało i zaprezentowało swoje reklamy w formie plakatu, prezentacji multimedialnej i filmu. Rozpoczęte w kwietniu działania znalazły swój finał 13 czerwca 2018 roku. W uroczystości podsumowującej przedsięwzięcie brali udział przedstawiciele NBP, władze Miasta i Gminy Chmielnik, rodzice, nauczyciele i uczniowie.Finaliści projektu „Ekonomia moja przyszłością” i zwycięzcy konkursu „Mistrz materiałów reklamowych” otrzymali atrakcyjne nagrody.