GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

LAZUROWE WYBRZEŻE I COSTA BRAVA
- czego można chcieć więcej?

 

 

 

                21 maja ponad 80- osobowa grupa uczniów z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Chmielnika i ich przyjaciół z Ustki, wraz z opiekunami – siostrą Gracjaną, panią Anną Wagą i panią Bożeną Styrcz – wyruszyła w podroż swego życia – do Hiszpanii. Po nocy, spędzonej w autokarze, dojechaliśmy do Włoch. W hotelu, po obfitej obiadokolacji, zmęczeni wszyscy twardo zasnęli. Ranek, śniadanie i podziwianie uroków Francji. Cannes – zdjęcia na czerwonym dywanie i kipiące bogactwem Księstwo Monaco z przepięknym zamkiem Grimaldich. Dzień czwarty przeniósł nas do czasów średniowiecza. Wielkie wrażenie zrobiło na nas Eze – średniowieczna warowna wioska na nadbrzeżnej skale i Saint Paul de Vence – znakomicie zachowane średniowieczne miasto. Po przyjeździe do Hiszpanii i zakwaterowaniu się w luksusowym hotelu nad samym morzem czekała na podróżnych obfita obiadokolacja i odpoczynek przed kolejnymi atrakcjami. Najpierw mrożąca krew w żyłach wyprawa do położonego wysoko w górach klasztoru Montserrat – duchowej stolicy Katalonii. Następnie Barcelona – spacer po głównej ulicy – Rembli i wizyta na Camp Nou – stadionie FC Barcelony.

Kolejny dzień to długie, ale jakże zasłużone lenistwo – plażowanie na wybrzeżu Costa Brava, spacer po stolicy Katalonii i największa atrakcja – magiczny pokaz „ Tańczących Fontann”. Po nocnym wypoczynku przejazd to Tossa de Mar – przepięknego średniowiecznego miasteczka i wypoczynek na przepięknej plaży. Costa Brava już na zawsze kojarzyć nam się będzie z dniem ósmym. Wtedy właśnie odpoczywaliśmy i ładowaliśmy akumulatory „ na zbliżający się” powrót do domu.Ostatni punkt bogatego programu to przejazd do Niemiec i całodniowy pobyt w Europa Park. Uczniowie do maksimum wykorzystali bogatą ofertę tego niezwykłego miejsca.

Dziewiąty dzień to, niestety powrót do Chmielnika o godz. 13:00. Te magiczne dni na długo pozostaną w pamięci uczestników, a nawiązane przyjaźnie (i nie tylko) przetrwają zapewne do następnego wspólnego wyjazdu.