WYCIECZKA DO
NBP W KIELCACH

W piątek 11 maja 2018 r. grupa uczestników Projektu „Ekonomia moją przyszłością” uczestniczyła w zajęciach warsztatowych na temat pieniądza i oszczędzania. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację połączoną z wypowiedziami osób w różnym wieku (począwszy od przedszkolaków) na temat: Co Polacy wiedzą o pieniądzach? Dowiedzieliśmy się, jakie zagrożenia czyhają na korzystających z bankomatów oraz poszerzyliśmy umiejętności rozpoznawania autentyczności banknotów i monet. Mogliśmy również zobaczyć album ze starymi banknotami, które kiedyś były w obiegu.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach poszerzyliśmy swoją wiedzę i zwiedziliśmy  gmach Narodowego Banku Polskiego- Oddział Okręgowy w Kielcach. Wyposażeni w dodatkową wiedzę wróciliśmy do szkoły realizować kolejny etap projektu.