GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

WYJAZD
DO SEJMU RP

 

 

             Dnia 10 maja 2018 roku uczniowie klasy klasyIIIe i IIe Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku wraz z młodszymi kolegami z Zespołu Placówek Oświatowych w Piotrkowicach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W wycieczce uczestniczyło łącznie 42 uczniów oraz opiekunowie. Głównym punktem programu było zwiedzanie Sejmu RP z panem Bogdanem Latosińskim.

Mimo licznych zajęć, pan poseł  chętnie poświęcił czas naszej młodzieży     i oprowadził nas po Gmachu Sejmu udzielając licznych wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane pytania. Opowiedział również o swojej pracy. Olbrzymim  przeżyciem dla młodzieży była możliwość obserwowania obrad Sejmu na żywo. Po pysznym obiedzie w restauracji poselskiej wybraliśmy się na spacer po Warszawie wraz z przewodnikiem, który oprowadził nas ,,Szlakiem Warszawskim Legend”.

W trakcie spaceru podziwialiśmy piękną, warszawską Starówkę  i zwiedzaliśmy Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. W podziemiach katedry spoczywają  prochy znamienitych ludzi polskiej historii, wśród nich: książęta mazowieccy z rodu Piastów, król Stanisław August Poniatowski, prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, generał Kazimierz Sosnkowski, wielki pisarz, laureat Nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz oraz muzyk i mąż stanu Ignacy Jan Paderewski.

Uczniowie bardzo owocnie spędzili czas uczestnicząc w tej niezapomnianej  lekcji historii i patriotyzmu.

Przedsięwzięcie było jednym z działań podejmowanych przez naszą szkołę
w celu uświetnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.