GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

GALA LAUREATÓW
KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

 

 

            Magdalena Grabka – laureatka XV Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki oraz XVI Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Martyna Zamojska – laureatka XV Wojewódzkiego Konkursu z Chemii, uczennice III klasy naszego Gimnazjum to bohaterki uroczystej gali podsumowującej  wojewódzkie konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2017/18, która odbyła się 17 kwietnia w sali kongresowej  Targów Kielce. Uczennice za swoje naukowe osiągnięcia zostały uhonorowane medalem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i dyplomem laureata. Laur ten otwiera im drogę do każdej szkoły średniej poza systemem rekrutacji, a także zwalnia je z odpowiednich części egzaminu gimnazjalnego. Dziewczyny znalazły się w ścisłym gronie laureatów, do którego dostało się tylko 2,3% uczniów spośród 10,5 tys. gimnazjalistów startujących w I etapach poszczególnych konkursów. Dlatego też Świętokrzyski Kurator Oświaty – p. K. Mądzik w swoim przemówieniu nazwał ich „elitą świętokrzyskich gimnazjów”, życząc powodzenia w dalszej edukacji. Z kolei Wicewojewoda Świętokrzyski – p. A. Bętkowski w swoim wystąpieniu porównał młodzież do „diamentów naszej świętokrzyskiej oświaty”. Wiele słów uznania uczniowie usłyszeli również od p. Agaty Binkowskiej – Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz dyrektora  ŚCDN – p. J. Wołowca. Wszyscy prelegenci złożyli gratulacje i podziękowania dla dyrektorów szkół, nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów oraz licznie obecnych rodziców. Nasze gimnazjalistki swój sukces osiągnęły dzięki ciężkiej pracy pod kierunkiem nauczycieli Gimnazjum: p. Jolanty Radwańskiej – nauczyciela matematyki, p. Renaty Chlebowskiej – Buczak – nauczyciela fizyki i p. Bożeny Wójcik – nauczyciela chemii.  Należy podkreślić, że Magdalena Grabka jest jedynym w historii szkoły uczniem, który zdobył aż trzy tytuły laureata, ponieważ pierwszy zdobyła już jako drugoklasistka, był to tytuł laureata XIV Wojewódzkiego Konkursu z Biologii, prowadzona przez p. Joannę Kołomańską – nauczyciela biologii. 
          Dumni z sukcesów Magdaleny i Martyny życzymy naszym już prawie absolwentkom realizacji swoich marzeń w kolejnych szkołach, wytrwałości w dążeniu do celów oraz zachowania w sobie na zawsze tej młodzieńczej radości i ciekawości świata.