W br. szkolnym rozegrana została już XIV edycja mistrzostw. Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas gimnazjum. Turniej ten realizowany był jako interdyscyplinarny projekt edukacyjny przez Tymoteusza Nowaka, Piotra Pechińskiego i Michała Kmiecika – uczniów klasy 3B pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pana Piotra Idzika. Poza organizacją i przeprowadzeniem  samych rozgrywek uczniowie ci dokumentowali przebieg turnieju na założonej w tym celu stronie internetowej www. facebook/MistrzostwaGimnazjuwFutsalu.com. Można było tam przeczytać krótkie relacje z rozegranych spotkań, poznać strzelców bramek, aktualne tabele i inne statystyki oraz obejrzeć zdjęcia ze wszystkich rozegranych meczów. W rundzie finałowej mistrzostw prowadzona była w internecie opatrzona komentarzem relacja meczów na żywo.

A oto kilka turniejowych ciekawostek. W czasie turnieju rozegrano 32 mecze, w których strzelono 246 bramek. Królem strzelców został Konrad Kwapisz z klasy 3D zdobywając 34 bramki. Najlepszym bramkarzem wybranym poprzez głosowanie kibiców okazał się Marcel Wojciechowski z klasy 3B. Mistrzowski zespół klasy 3A występował w składzie: Patryk Kuśmierek, Jakub Kwapisz, Tobiasz Zielonka, Dawid Krzyszycha, Krystian Widomski, Sebastian Ściana, Arkadiusz Sikora.