GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 DZIEŃ KOBIET

 

 

              Święto Kobiet obchodzone 8 marca, jest potwierdzeniem szacunku dla Pań, wartości, uroku i piękna jaką wnoszą w nasze męskie, siermiężne  życie.  Apel z okazji Dnia  Kobiet, w przeciwieństwie do innych apeli szkolnych  które zwykle upamiętniając ważne wydarzenia patriotyczne lub historyczne są z natury refleksyjne i poważne,  stanowi okazję do bardziej wesołej i frywolnej formy jego poprowadzenia. Ma za zadanie wywołać może trochę refleksji, ale przede wszystkim uśmiech na twarzach piękniejszej części grona nauczycielskiego i uczennic.  Tak było i tym razem   8 marca w naszym gimnazjum. Przedstawienie przygotowane głównie przez chłopców składało  się z kilku części a były to nowoczesne  przedstawienie historii Kopciuszka , wyjaśnienie fenomenu kwiatów w życiu kobiet, a także piosenki i zabawne w treści  przemyślenia dotyczące różnic  obojga płci. Występ, a w zasadzie dwa bowiem dzień wcześniej miał swoją premierę w czasie spotkania z rodzicami,  sądząc po reakcjach rodziców i społeczności szkolnej, przypadł wszystkim do gustu.  Na scenie swoim talentem i zapałem aktorsko wokalnym dzielili się:  Wiktoria Sikora, Patrycja Zychowicz Piotr Pechiński, Michał Kmiecik, Bartosz Wolski, Wiktor Styczeń, Kacper Idzik, Wiktor Kieljan, Wiktor Mentel, Marcin Bąk, Kacper Nowak, Hubert Połoński, Marcin Brela  i Karol Dzierżak . W rolę konferansjerów wcielili się Piotr Gajek i Michał Zarzycki, a za dobór repertuaru i opiekę odpowiedzialni byli Kamil Kryczka, Piotr Idzik i Sławomir Wrona