GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

FERIE
W KLUSZKOWCACH

 

 

Drugi tydzień ferii zimowych, tj. 18-24 lutego grupa ministrantów z Piotrkowic spędziła w Kluszkowcach - malowniczo położonej miejscowości na styku Pienin i Gorców. Pierwszy pełny dzień pobytu wymagał wysiłku i samozaparcia - chłopcy wraz z o. Grzegorzem zdobyli Lubań (1225 m npm). Wycieczka w zimowych warunkach pozwala doświadczyć piękna gór w ich znacznie surowszej postaci. Trudy wspinaczki zostały nagrodzone niesamowitym widokiem ze szczytu – panoramą Beskidów, Gorców, a nade wszystko Tatr. Kolejne dni były czasem nauki jazdy na nartach czy też doskonalenia swoich umiejętności pod kierunkiem profesjonalnego instruktora, a następnie samodzielnego szusowania aż po najtrudniejsze trasy wymagające odwagi i opanowania niezbędnych umiejętności. Ostatniego dnia udaliśmy się do Czorsztyna, gdzie miał miejsce spacer nad zamarznięty Zalew Czorsztyński, a następnie zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku. Atmosfera podczas całego pobytu była bardzo radosna i sprzyjająca wypoczynkowi oraz budowaniu wzajemnej przyjaźni i braterstwa.