GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

Uczniowie z klas IV- VII SP oraz gimnazjaliści z klas II-III korzystając z doskonale przygotowanych stoków Podhala rozwijali swoje umiejętności jazdy na nartach lub deskach snowboardowych. Część z nich stawiała pierwsze kroki, jednak bardzo szybko dołączyli do pozostałych i wspólnie z dnia na dzień doskonalili umiejętności. Postępy naszych uczniów były zadziwiające, zaczynając od stoków dla początkujących narciarzy „Murzasichle”, poprzez dłuższy „Niedźwiadek” z wyciągiem orczykowym w Bukowinie Tatrzańskiej, aż po najbardziej profesjonalną kolej krzesełkową „Rusiński”, także w Bukowinie
Tatrzańskiej. Codzienne zajęcia na stokach były bardzo atrakcyjne, ale również wymagające zaangażowania i zdyscyplinowania dzieci i młodzieży. Wszyscy spisali się znakomicie! Poza zjazdami mieliśmy także okazje korzystać z relaksu w zakopiańskim Aqua Parku, czy pieszych wędrówek szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Niezwykłe urokliwy był kulig, na saniach ciągniętych przez
konie podziwialiśmy uroki zimy w lesie, rozgrzewając się następnie przy góralskim ognisku. Projekt edukacyjny Biała Szkoła to jedna z najbardziej atrakcyjnych form kształcenia uczniów naszych szkół, nabywają oni umiejętności poza systemem klasowo – lekcyjnym, które towarzyszą im w kolejnych
szkołach, często rozwijają je jako swoje hobby czy aktywne metody spędzania wolnego czasu. Wyjazdy dla narciarzy i snowboardzistów w całości organizują i realizują nauczyciele naszych szkół w składzie: Renata Banachowska, Urszula Pasternak, Anna Olesińska, Justyna Zamojska, Sławomir Wrona, Grzegorz Zychowicz.

 

 FOTKI