GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

LIRYCZNIE,
TANECZNIE I RYTMICZNIE

 

 


            W niedzielę 28 stycznia br. na dawnym babińcu chmielnickiej Synagogi swe talenty taneczne zaprezentowały dziewczęta z Zespołu Tanecznego ”Kamena”. W koncercie pn. „Lirycznie, tanecznie i rytmicznie” splecione ze sobą zostały najpiękniejsze arie z oper i operetek świata w wykonaniu Tenora lirycznego Michała Steciaka z pełnym dynamizmu, wdzięku i ekspresji tańcem Zespołu „Kamena”. Na zaprezentowany repertuar złożyły się choreografie do utworu grupy Maanam „Cykady na cykladach”, ścieżka dźwiękowa z filmu „Janosik” Jerzego Matuszkiewicza oraz taniec inspirowany muzyką żydowską. Gra świateł, wpadająca w ucho muzyka i niewiarygodna ekspresja tańczących dziewcząt wywołały wśród publiczności zachwyt i gromkie brawa.