GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

GOŚCIE
W PRZEDSZKOLU

 

 

        Pewnego dnia w starszej grupie przedszkolnej ,,Muchomorki” pojawili się niezwykli goście. W odwiedziny do maluchów przyszli prosto z bajki Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i Pani Zima. Przedszkolaki nie mogły uwierzyć własnym oczkom. Uczennice gimnazjum: Klaudia Moskwa, Julia Borek, Weronika Matyjanek i Zuzanna Angielska, wcieliły się w postacie z bajek i przyszły poczytać książki naszym milusińskim. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły stroje dziewcząt. Z zaciekawieniem i  uwagą wysłuchały każdej z bajek i bliżej poznały przedstawiane postacie.  Chętnie pozowali do zdjęć z magicznymi gośćmi. Każda tego typu akcja uczy dzieci, że należy czytać książki. Chcemy promować wśród najmłodszych, że bajki to skarbnica wiedzy.  Były to pierwsze tego typu odwiedziny u ,,Muchomorków”, ale na pewno nie ostatnie. W planach są również cykliczne spotkania ze ,,Smerfami”, do których zawitał czerwony kapturek. Akcja czytania będzie kontynuowana przez kilka najbliższych tygodni.