GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

WARSZTATY
O NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

            19 grudnia 2017 roku grupa uczniów z klasy 2b, 2 e i 3 e uczestniczyła w wyjeździe do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Zwiedziliśmy wystawę stałą ośrodka, dzięki temu mogliśmy pogłębić naszą wiedzę z historii Polski i naszego regionu i przypomnieć sobie wiele znanych już faktów dotyczących naszej ojczyzny. Po zwiedzaniu wystawy udaliśmy się na warsztaty pt. Polska droga do niepodległości, gdzie dowiedzieliśmy się jak wyglądały ciężkie lata Rzeczpospolitej pod zaborami  i jak Polska stała się niepodległą w 1918 roku. Wyjazd okazał się ciekawym doświadczeniem, a dzięki warsztatom lepiej przygotujemy się do obchodów setnej rocznicy niepodległości, która będzie obchodzona 11 listopada 1918 roku.