GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

JARMARK
BOŻONARODZENIOWY

 

 

                    Grudzień to miesiąc, w którym  tradycyjnie organizowany jest konkurs i kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Uczniowie licznie angażują się w inicjatywę i chętnie wykonują prace przeznaczone na kiermasz. Odrobina inspiracji ze strony nauczyciela potrafi zaowocować innowacyjnymi i niezwykle oryginalnymi projektami młodzieży. Młodzi artyści wyposażeni w zachwycające stroiki i ekologiczne choinki zawsze udają się z życzeniami do usytuowanych w naszej gminie instytucji, które współpracują z gimnazjum. Nie inaczej było w tym roku. W niedzielę 17 grudnia 2017 r. w Chmielniku odbył się kolejny Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego efektem są dziesiątki niepowtarzalnych prac, wspaniale oddających świąteczną atmosferę. Mieszkańcy naszej parafii, jak również ościennych miejscowości nie zawiedli. Tego dnia po nabożeństwach mszalnych chętni mogli nabyć ciekawe okolicznościowe dekoracje w świątecznym nastroju. Uczniowie  mieli do zaoferowania własnoręcznie wykonane prace, głównie ozdoby  bożonarodzeniowe i stroiki z zielonych pachnących gałązek. Odwiedzając nasz kiermasz z pewnością można było poczuć atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. Zawsze wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk! Z roku na rok ta szkolna inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów i mieszkańców naszej gminy. Jesteśmy przekonani, że atmosfera, która panowała na naszych stoiskach za rok ponownie przyciągnie na kolejny jarmark jeszcze więcej osób.