GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

OTWARTA LEKCJA
Z OZOBOTAMI

 

 

        W dniu 20.12.2017r. odbyły się ciekawe zajęcia komputerowe, w których główną atrakcją były małe robociki - ozoboty.

Ozobot - jeden z najmniejszych inteligentnych robotów, zabrał uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiazywania problemów i pracy grupowej. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, ozobot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążał ich śladem.   Uczniowie projektowali kolorową trasę, po której jeździł robot i wykonywał polecenia zakodowane w kolorach markerowej trasy.  Gimnazjaliści tworzyli również wykonywalny program za pomocą bloczków i sprawdzali go w działaniu.

Dzięki ozobotom lekcje stają się bardziej angażujące i ciekawsze.   Dla uczestniczących w zajęciach nauczycieli  ozoboty stanowiły źródło inspiracji i zabawy.