GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY 2017

 

 

 

 

           Szósta wymiana polsko – niemiecka trwała w dniach od 4.12.2017 do 15.12.2017. Międzynarodowa wymiana młodzieży odbywała się ze szkołą Christiani Oberschule z niemieckiego miasta Lüneburg, leżącego w Dolnej Saksonii.
W pierwszym tygodniu nasi gimnazjaliści gościli w niemieckich domach Lüneburga, uczyli się w zaprzyjaźnionej szkole, a także zwiedzali Hamburg. Młodzież naszego gimnazjum przebywając w
Lüneburgu wraz z opiekunami, miała możliwość poznania  zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych, uczestniczyła w przedstawieniu The Hamburg Dungeon. Popołudnia spędzali  na bożonarodzeniowych kiermaszach świątecznych,  tafli sztucznego lodowiska, spotkaniu integracyjnym w szkole. Czas w Niemczech był w pełni wypełniony i nie było czasu na nudę. 
W drugim tygodniu wymiany, niemieccy uczniowie wraz z opiekunami gościli w polskich domach swoich rówieśników. W  realizowanym programie  oprócz szkolnych lekcji była również siatkówka z p. burmistrzem Pawłem Wójcikiem i rodzicami, zwiedzanie Wieliczki i Krakowa oraz sportowe wyzwania na ściance wspinaczkowej w Kielcach.

15 grudnia 2017 r. zaprzyjaźniona młodzież pożegnała się ze łzami w oczach i obietnicami utrzymywania  ciągłego kontaktu.
 

.