GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 


            W tym roku, wzorem lat ubiegłych, grupa 25 uczniów Gimnazjum im. Generała Kazimierza Tańskiego w Chmielniku wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej im . Stefana Żeromskiego w dniach 12 – 17 lutego 2017 po raz siódmy wyjechała na obóz narciarski
w ramach ,,Białej Szkoły” . Zatrzymaliśmy się  jak zwykle w zaprzyjaźnionym i słynącym
z gościnności i dobrej kuchni pensjonacie ,,Zbójnik” w Murzasichlu. Jako że tegoroczna zima okazała się dla narciarzy bardzo łaskawa, wyjazdowi nie towarzyszyło gorączkowe sprawdzanie ilości śniegu na trasach i przewidywanych prognoz pogody. Każdego dnia uczniowie mogli się cieszyć wspaniałą, słoneczną aurą i zmrożonym w nocy śniegiem, doskonaląc swoje umiejętności na stokach w Murzasichlu , Małym Cichym i ,,Niedźwiadku”
w Bukowinie Tatrzańskiej. Zwłaszcza ten ostatni stok, długości 700 metrów, był wyjątkowo lubiany przez gimnazjalistów i ich opiekunów. Uczniowie, mimo zabawowej formy,  bardzo poważnie podchodzili do lekcji narciarstwa , a efekty i progres w umiejętnościach były widoczne  każdego dnia.  Grupa snowboardzistów nie pozostawała w tyle za narciarzami.  Uczniowie wypoczęci i pełni energii wrócili do Chmielnika i zajęć szkolnych. Opiekę wychowawczą i instruktorską nad grupą sprawowali:  Pani Dyrektor Justyna Zamojska ,  Pani Joanna Kołomańska i Sławomir Wrona.