„ PĘDZI, PĘDZI KULIG
NICZYM BŁYSKAWICA…”

Zima jednak nie zawiodła!
Uroki tej pory roku postanowili wykorzystać uczniowie klas 1e, 2e i 3f z Piotrkowic. W dniu 20 stycznia cieplutko odziani, wyposażeni w sanki z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig. Skorzystali z gościnności pana Michała Błaszczyka – właściciela gospodarstwa agroturystycznego w Grabowcu. Gospodarz przygotował, podpięte do traktora, solidne sanie, do których młodzież podoczepiała swoje sanki. Atrakcji było co niemiara!
Zimowa sanna wiodła przez urokliwe zakątki Grabowca i okolic, skąd roztaczały się przepiękne widoki. Nie obyło się bez pojedynku na śnieżki i kilku niespodziewanych wywrotek w śnieżne zaspy, szczególnie na ostrych zakrętach. Kolejnym punktem kuligu było ognisko i pieczenie kiełbasek, które znikały z talerzy w mgnieniu oka. Wszystkich rozgrzała gorąca herbatka. Młodzieży dopisywał doby humor, było dużo śmiechu i radości.Uczniowie, obdarowani słodkim pączkiem, wyruszyli w drogę powrotną.