GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

WYCIECZKA
DO ENC W KIELCACH

 

 

        Energetyczne Centrum Nauki to miejsce, w którym dzieci i dorośli mogą bawić się i odkrywać zadziwiające zjawiska energetyczne.  4 stycznia 2017r. uczniowie klasy 1E, 2E, 3F uczestniczyli w zajęciach popularno – naukowych pt. „Energia w akcji”, zorganizowanych przez Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Podczas warsztatów gimnazjaliści wzięli udział w eksperymentach, dzięki którym przekonali się, na czym polega przemiana energii oraz w jaki sposób wykorzystujemy ją w życiu codziennym. Poprzez aktywny udział w doświadczeniach uczniowie mogli stać się naukowcami.

Oprócz pokazu doświadczeń, ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się nowoczesna interaktywna ekspozycja „Energia”, która była rozrywką dla zwolenników dobrej zabawy z naukowym podtekstem.

Ponadto młodzież obejrzała film edukacyjny pt. „Rodzaje i źródła energii”, o tematyce związanej z przeprowadzanymi eksperymentami.