GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 

WIZYTA
W NADLEŚNICTWIE CHMIELNIK

 

 

 

 

            W dniach 28 XI i 3 XII br. uczniowie klas III odwiedzili Nadleśnictwo Chmielnik. Spotkanie, które poprowadziła p. Barbara Jarzębak, odbyło się w ramach realizacji programu działającego w naszej szkole Szkolnego Puntu Informacji i Kariery „SPInKa”. Młodzież miła okazję zapoznać się z ogólnym funkcjonowaniem nadleśnictwa, jako firmy państwowej, poznać szkoły ponadgimnazjalne, których organem prowadzącym jest Minister Środowiska. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, zapoznającą z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku. Podczas rozmowy z gimnazjalistami Pani Jarzębak omówiła kierunki studiów wyższych z zakresu leśnictwa. Przedstawiła także propozycję ścieżki kariery w zawodzie leśnika oraz odpowiadała na liczne pytania dotyczące zarobków, szans na zatrudnienie, konkretnych działań, jakimi zajmuje się leśnik na różnym poziomie kariery zawodowej.