GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

SPOTKANIE EDUKACYJNE
Z POLICJĄ

 

 

 

 

               Dnia 18.11.2016 r. i 25.11.2016 r. uczniowie trzynastu klas Naszego Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniach z Policjantami. Mundurowi sierż. szt. Karol Mostek i st. sier. Mariusz Pawłowski zapoznali gimnazjalistów z zagadnieniami dotyczącymi zagrożeń związanych z wiekiem dorastania,  co to są czyny karalne i  jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych.  Funkcjonariusze omówili również tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie i na portalach społecznościowych oraz użytkowanie telefonów komórkowych. Uczniowie uzupełnili swoją wiedzę na temat zagrożeń wynikających z zażywania i rozprowadzania narkotyków, spożywania alkoholu oraz dowiedzieli się
o  konsekwencjach prawnych  i zdrowotnych ryzykownych zachowań. Poznali sposoby odmawiania, gdy ktoś zachęca ich do popełnienia wykroczenia czy przestępstwa. Uczniowie klas I e, II e i III f mają zaplanowane spotkanie na dzień 02.12.2016 r.