GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

WYCIECZKA INTEGRACYJNA
KL I B  DO  KUROZWĘK

 

 

            We wrześniu uczniowie klasy I B wraz z wychowawcą zorganizowali zajęcia integracyjne w Kurozwękach. Podczas  safari po terenie Mini ZOO obserwowali stado bizonów w zagrodzie oraz inne okazy zgromadzonych zwierząt, jak chociażby  strusie, lamy, osły, kucyki i różne gatunki ptactwa.  Podziwiali też ciekawą faunę tego zakątka. Zabawy na świeżym powietrzu połączone były z lekcją historii o pałacu w Kurozwękach. Młodzież oprócz wnętrz obiektu poznała tajemnice lochów pałacu i zwiedzała muzeum „ Skarby i pamiątki rodu Popielów oraz obrazy Józefa Czapskiego”. Na zakończenie wycieczki uczniowie przeżyli niezwykłą przygodę w labiryncie kukurydzy. Zadowoleni i pełni humoru wracali z wyprawy.