GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

SPOTKANIA
Z CIEKAWYMI LUDŹMI

 

 

        19. 10 2016 wolontariusze naszej szkoły kolejny raz w tym roku szkolnym, uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach z mieszkańcami Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy. W ramach naszej współpracy pomagamy mieszkańcom , ale też organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi . Tym razem takie spotkanie odbyło się z Panem Henrykiem Skalskim, osobą o bardzo ciekawym życiorysie. Pan Henryk podzielił się z nami bogatymi przeżyciami z Powstania Warszawskiego, w którym walczył jako 14 letni młody człowiek. Jego życie po wojnie było równie ciekawe i bogate w przeżycia. Zawodowo uprawiał sport - wioślarstwo, reprezentował Polskę na olimpiadzie w Teheranie. Pan Henryk dużo podróżował po całym Świecie, posiada podwójne obywatelstwo polskie i szwedzkie. Obecnie jest mieszkańcem DOR w Pierzchnicy, na 87 lat i cieszy się dobrym zdrowie, propaguje zdrowy tryb życia i zachęca młodzież do uprawiania sportów.