GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

       Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia był spacer po pięknej, warszawskiej Starówce i zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. W podziemiach katedry spoczywają prochy znamienitych ludzi polskiej historii, wśród nich: książęta mazowieccy z rodu Piastów, król Stanisław August Poniatowski, prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, generał Kazimierz Sosnkowski, wielki pisarz, laureat Nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz oraz muzyk i mąż stanu Ignacy Jan Paderewski.

Uczniowie bardzo owocnie spędzili czas uczestnicząc w tej niezapomnianej lekcji historii i patriotyzmu.

Całe przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu prezesa ZMW pana Karola Klisia oraz pana Łukasza Durnasia, dyrektora biura poselskiego Krystiana Jarubasa w Busku Zdroju, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem wycieczki i wszystkimi sprawami organizacyjnymi.