GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

SKARBY MÓRZ
I OCEANÓW

 

 

 

            21 października 2016 roku uczniowie klasy 1 e, 2 e i 3 f wraz z uczniami klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz opiekunami i przedstawicielami rodziców , uczestniczyli w ciekawej lekcji, dotyczącej skarbów mórz i oceanów. Na sali gimnastycznej w Zespole Placówek Oświatowych w Piotrkowicach ciekawe zbiory zaprezentował Pan Stanisław Jantura. Kolekcja gromadzona jest od 30 lat, składa się z pięciuset okazów, służy edukacji dzieci i młodzieży, jest prezentowana w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach.  Dzięki prelekcji uczniowie dowiedzieli  się i poszerzyli wiedzę na temat rekina koralowego, rekina łaciatego i rekina marmurkowego, mogli dotknąć, zobaczyć,  a nawet powąchać  piękne okazy, np. pąkale, rozgwiazdy, najeżyki, langusty, papugoryby, jeżowce, ślimak synnix , muszle ozdobne, kostery rogate, a także szczęki rekina.Z pewnością byłą to  ciekawa lekcja przyrody, która poszerzyła wiedzę uczniów i warto było ją obejrzeć, a dla tych, którzy nie widzieli przedstawiamy zdjęcia z tego wydarzenia.