GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

Z PIELGRZYMKĄ
DO SANKTUARIUM
BŁ. KAROLINY

 

 

          Gimnazjaliści z Piotrkowic uczestniczyli 8 października 2016 r. w pielgrzymce do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Bł. Karolina zginęła śmiercią męczeńską z rąk rosyjskiego żołnierza w roku 1914, broniąc czystości i swej kobiecej godności. Miała wtedy zaledwie 16 lat.

Młodzi pielgrzymi zapoznali się z miejscami związanymi z życiem i męczeństwem bł. Karoliny, uczestniczyli we Mszy św., zwiedzili dom rodzinny błogosławionej, odprawili drogę krzyżową szlakiem męczeństwa Karoliny zakończoną przy krzyżu upamiętniającym to dramatyczne wydarzenie.

Następnie miał miejsce grill, a po posiłku młodzież udała się do Tarnowa, by zwiedzić Stare Miasto m. in. tarnowską katedrę i bimę starej Synagogi, a także pospacerować urokliwymi uliczkami Tarnowa. Gimnazjaliści zapoznali się również ze znanymi postaciami związanym z Tarnowem: Romanem Brandstaetterem oraz generałem Józefem Bemem.