GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

Wycieczka dla gimnazjalistów nagrodą
w ogólnopolskim konkursie

„Pokażcie nam swoją małą Alma Mater”

 

 

                 Uczniowie klasy II b Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku są laureatami nagrody specjalnej w ogólnopolskim konkursie „Pokażcie nam swoją małą Alma Mater”. Organizatorem konkursu była Fundacja Hotele Polskie Dzieciom. Rywalizowało 251 klas ze 112 szkół z całego kraju, z których napłynęło w sumie 212 prac. Zadanie polegało na przygotowaniu albumu zawierającego: zdjęcia i rysunki szkoły, opis patrona wraz z fotografiami, przedstawienie dyrektorów oraz nauczycieli, uczniów i najwybitniejszych absolwentów, szczególne  osiągnięcia szkoły (sportowe, przedmiotowe, środowiskowe). Uczniowie podeszli do zadania poważnie i z dużym zaangażowaniem przygotowywali pracę konkursową. Systematycznie gromadzili materiały, wspólnie je opracowując. Należy zwrócić uwagę, iż konkurs miał miejsce w okresie wakacji. Komisja przyznająca nagrody uznała, że praca wykonana przez naszych gimnazjalistów zasługuje na wyróżnienie i przyznała nagrodę specjalną. Jest nią sześciodniowy pobyt dla całej klasy w centrum Zakopanego w hotelu Diamond’s – Rzemieślnik, dofinansowany w 40 procentach przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom. W ramach tej nagrody uczniowie mają zapewnione wyżywienie, liczne wycieczki i dyskoteki.
Gratulujemy i życzymy udanego wypoczynku.