GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

 

 

 

 

MRM I ZESPÓŁ MAGNIFICAT
W WARSZAWIE

 

 

                Młodzieżowa Rada Miejska w  Chmielniku oraz zespół Magnificat zwiedziła w towarzystwie posła Bogdana Latosińskiego Sejm oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka do Warszawy została zorganizowana na zaproszenie posła.

               Wycieczkę do Warszawy na zaproszenie posła Bogdana Latosińskiego młodzież rozpoczęła od Sejmu. Krótki wykład w Sali Wszechnicy Sejmowej dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, a następnie grupa mogła obserwować obrady z galerii sali posiedzeń Sejmu. Po obradach wszyscy razem zjedli obiad z posłem w restauracji sejmowej, gdzie każdy mógł się przekonać jak jadają parlamentarzyści. Po chwili odpoczynku następnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Kilka godzin zabawy i nauki w „Koperniku”, minęły bardzo szybko i przyszedł czas na ostatni punkt wycieczki – Muzeum Powstania Warszawskiego. Po Muzeum grupę oprowadziła Pani Anna Cywińska, córka płk. Czesława Cywińskiego – Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który zginął w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Historia naszej stolicy przedstawiona w sposób niezwykły przez Panią Annę Cywińską z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

 

  Więcej informacji na stronie: http://www.chmielnik.com/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=510&artykul=5616&akcja=artykul