GIMNAZJUM IM. GENERAŁA KAZIMIERZA TAŃSKIEGO W CHMIELNIKU

 

 

          Kolejnym punktem programu był udział w wycieczce fotograficznej po Teatrze im. S. Żeromskiego mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza. Zostaliśmy podzieleni na grupy i w towarzystwie przewodników- aktorów kieleckiego teatru; pana Marcina Brykczyńskiego i pani Beaty Pszenicznej zwiedzaliśmy teatr i jego zaplecze. W bardzo przystępny i ciekawy sposób aktorzy opowiadali o pracy teatru, oprowadzali nas po rekwizytorni, garderobach, kostiumerii , pokazali małą i dużą scenę „od kuchni”, wytłumaczyli, jak aktor przygotowuje się do wyjścia na scenę, jak wygląda „budka suflera” i co się dzieje, jeśli aktor zapomni swej roli albo pomyli się w kolejności wypowiadanych kwestii. Na bieżąco dokumentowaliśmy w postaci zdjęć tę pasjonującą wizytę. Bogatsi o dodatkową wiedzę o teatrze, pełni emocji po spotkaniu z aktorami „na żywo” udaliśmy się do GEOPARKU, a tam obejrzeliśmy przygotowane wystawy i uczestniczyliśmy w seansie 5 D w „kapsule ziemi”- GEO Ziemia 2020. To była emocjonująca wyprawa w głąb naszej planety.

Tę niedzielę spędziliśmy w miły i pożyteczny sposób. Doświadczyliśmy wielu wrażeń, a dodatkowo zgłębiliśmy swą wiedzę w zakresie edukacji teatralnej i geologicznej.